Εξεταστικές επιτροπές για όλες τις ιατρικές ειδικότητες

 
 
Mε απόφαση του Υπουργού Υγείας
συγκροτήθηκαν Εξεταστικές Επιτροπές
Ιατρικών Ειδικοτήτων με έδρα την Αθήνα,
ως ακολούθως:
 
 
 
1. Α Γ Γ Ε Ι Ο Χ Ε Ι Ρ Ο Υ Ρ Γ Ι Κ Η
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Λιάπης Χρήστος, Καθηγητής Αγγειοχειρουργικής Παν/μίου Αθηνών, Π.Γ.Ν.
«ΑΤΤΙΚΟΝ»
2. Μαλτέζος Χρυσόστομος, Συντονιστής Δ/ντής Αγγειοχειρουργικού Τμήματος,
Γ.Ν.Α. «ΚΑΤ»
3. Δερβίσης Κων/νος, Συντονιστής Δ/ντής Αγγειοχειρουργικού Τμήματος, Γ.Ν. Ν.
Ιωνίας «Η ΑΓΙΑ ΟΛΓΑ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Κατσένης Κων/νος, Αναπλ. Καθηγητής Χειρουργικής Παν/μίου Αθηνών,
«ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ» Νοσοκομείο Αθηνών
2. Μπέσιας Νικόλαος, Δ/ντής Αγγειοχειρουργικού Τμήματος, Γ. Ν.Α.
«ΚΟΡΓΙΑΛΕΝΕΙΟ-ΜΠΕΝΑΚΕΙΟ» Ε.Ε.Σ.
3. Κοπάζης Γεώργιος, Δ/ντής Αγγειοχειρουργικού Τμήματος, Γ.Ν.Α «Γ.
ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»
 
2. Α Ι Μ Α Τ Ο Λ Ο Γ Ι Α
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Kωνσταντόπουλος Κωνσταντίνος, Καθηγητής Παθολογίας - Αιματολογίας
Παν/μίου Αθηνών, Γ.Ν.Α. «ΛΑΪΚΟ»
2. Xαρχαλάκης Νικόλαος, Δ/ντής Αιματολογικού Τμήματος, Γ.Ν. Αθηνών «Ο
ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ»
3. Δαδιώτης Λουκάς, Δ/ντής Αιμοδοσίας, Γ.Ν. Πειραιά «ΤΖΑΝΕΙΟ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Ρούσσου Παρασκευή, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Αιματολογίας Πανεπιστημίου
Αθηνών, Γ΄ Παθολογική Κλινική Πανεπιστημίου Αθηνών, Γ.Ν.Ν.Θ.Α «Η ΣΩΤΗΡΙΑ»
2. Βαριάμη Ελένη, Δ/ντρια Αιματολογίας, Α΄ Παθολογική Κλινική, Γ.Ν.Α «ΛΑΪΚΟ»
3. Θεοδοσιάδης Γεώργιος, Δ/ντής Αιμοδοσίας, Γ.Ν.Α. «ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ»
 
3. Α Κ Τ Ι Ν Ο Δ Ι Α Γ Ν Ω Σ Τ Ι Κ Η
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Κελέκης Νικόλαος, Καθηγητής Ακτινολογίας Παν/μίου Αθηνών,
Π.Γ.Ν.«ΑΤΤΙΚΟΝ»
2. Πιπερόπουλος Πλούταρχος, Δ/ντής Ακτινοδιαγνωστικού Τμήματος, Γ.Ν. Αθηνών
«Ο ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ»
3. Μπατάκης Νικόλαος, Δ/ντής Ακτινοδιαγνωστικού Τμήματος, Γ.Ν.
Αθηνών «ΚΟΡΓΙΑΛΕΝΕΙΟ-ΜΠΕΝΑΚΕΙΟ» Ε.Ε.Σ.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Μουλοπούλου Λία-Ευαγγελία, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Ακτινολογίας Παν/μίου
Αθηνών, Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Αθηνών «ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ»
2. Παπαηλιού Ιωάννης, Δ/ντής Αξονικού Τομογράφου, Γ.Ν. Ν. Ιωνίας «Η ΑΓΙΑ
ΟΛΓΑ»
3. Θάνος Λουκάς, Δ/ντής Ακτινοδιαγνωστικής, Γ.Ν.Α. «Η ΣΩΤΗΡΙΑ»
 
4. Α Κ Τ Ι Ν Ο Θ Ε Ρ Α Π Ε Υ Τ Ι Κ Η – Ο Γ Κ Ο Λ Ο Γ Ι Α
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Κούβαρης Ιωάννης, Καθηγητής Ακτινοθεραπείας Παν/μίου Αθηνών,
«ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ» Νοσοκομείο Αθηνών
2. Πισσάκας Γεώργιος, Συντονιστής Δ/ντής Ακτινοθεραπείας,
Γ.Ν.Α. «ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ»
3. Αθανασίου Ελένη, Συντονίστρια Δ/ντρια Ακτινοθεραπείας, Γ.Ο.Ν.Κ. «ΟΙ ΑΓΙΟΙ
ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Κουλουλίας Βασίλειος, Επίκ. Καθηγητής Ακτινοθεραπείας Παν/μίου
Αθηνών, Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ»
2. Συνοδινού-Μενεγάκη Μαρία, Συντονίστρια Δ/ντρια Ακτινοθεραπείας,
Γ.Ν. Παίδων Αθηνών «Π. & Α. ΚΥΡΙΑΚΟΥ»
3. Γεωργακόπουλος Γρηγόριος, Συντονιστής Δ/ντής Ακτινοθεραπείας,
Α.Ο.Ν.Α. «Ο ΑΓΙΟΣ ΣΑΒΒΑΣ»
 
5. Α Λ Λ Ε Ρ Γ Ι Ο Λ Ο Γ Ι Α
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Παπαδόπουλος Νικόλαος, Αναπληρωτής Καθηγητής Αλλεργιολογίας
Πανεπιστημίου Αθηνών, Β΄ Παιδιατρική Πανεπιστημιακή Κλινική,
Γ.Ν. Παίδων Αθηνών «Π. & Α. ΚΥΡΙΑΚΟΥ»
2. Βοβόλης Βασίλειος, Δ/ντής Αλλεργιολογίας, Γ.Ν. Αθηνών «ΛΑΪΚΟ»
3. Συρίγου Αικατερίνη, Συντονίστρια Δ/ντρια Αλλεργιολογίας,
Γ.Ν.Ν.Θ.Α «Η ΣΩΤΗΡΙΑ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Γέμου Βασιλική, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Παιδιατρικής Πανεπιστημίου
Αθηνών, Α΄ Παιδιατρική Κλινική Ιατρικής Σχολής Παν/μίου Αθηνών, Γ.Ν.Παίδων
Αθηνών «Η ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ»
2. Βούρδας Δημήτριος, Δ/ντής Αλλεργιολογίας, 251 Γ.Ν.Α.
3. Κομπότη Ευαγγελία, Δ/ντής Αλλεργιλογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «ΛΑΪΚΟ»
 
6. Α Ν Α Ι Σ Θ Η Σ Ι Ο Λ Ο Γ Ι Α
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Κωστοπαναγιώτου – Γερολουκά Γεωργία, Καθηγήτρια
Αναισθησιολογίας Πανεπιστημίου Αθηνών, Διευθύντρα Β΄ Πανεπιστημιακής
Κλινικής Αναισθησιολογίας, Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ»
2. Παλγιμέζη Νίκη, Συντονίστρια Δ/ντρια Αναισθησιολογίας, Γ.Ν. Νίκαιας
– Πειραιά «Ο ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ»
3. Αναστασίου Εμμανουήλ, Διευθυντής Αναισθησιολογίας,
Γ.Ν. Ελευσίνας «ΘΡΙΑΣΙΟ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Βαδαλούκα Αθηνά, Αναπλ. Καθηγήτρια Αναισθησιολογίας Πανεπιστημίου
Αθηνών, Α΄ Πανεπιστημιακή Κλινική Αναισθησιολογίας, Πανεπιστημιακό
Νοσοκομείο Αθηνών «ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ»
2. Μιχαλολιάκου Χριστίνα, Συντονίστιρα Δ/ντρια Αναισθησιολογίας, Αντικαρκινικό
Νοσοκομείο Πειραιά «ΜΕΤΑΞΑ»
3. Παπαγεωργίου Μαρία, Συντονίστρια Δ/ντρια Αναισθησιολογικού Τμήματος,
Π.Γ.Ν. Παίδων Αθηνών «Π. & Α. ΚΥΡΙΑΚΟΥ»
 
7. Γ Α Σ Τ Ρ Ε Ν Τ Ε Ρ Ο Λ Ο Γ Ι Α
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Παπαθεοδωρίδης Γεώργιος, Αναπληρωτής Καθηγητής
Γαστρεντερολογίας Πανεπιστημίου Αθηνών, Γ.Ν.Α. «ΛΑΪΚΟ»
2. Μάντζαρης Γεράσιμος, Συντονιτσής Δ/ντής Β΄ Γαστρεντερολογικής
Κλινικής, Γ.Ν.Α. «Ο ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ»
3. Ντελής Βασίλειος, Δ/ντής Γαστρεντερολογίας, Γ.Ν.Α.
«Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Μαυρογιάννης Χρήστος, Γαστρεντερολόγος, Καθηγητής Νοσηλευτικής
Πανεπιστημίου Αθηνών, Γ.Ν.-Μαιευτήριο Αθηνών «ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ»
2. Μιχόπουλος Σπυρίδων, Συντονιστής Δ/ντής Γαστρεντερολογικού
Τμήματος, Γ.Ν.Α. «ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ»
3. Τζάθας Χαράλαμπος, Δ/ντής Γαστρεντερολογίας, Γ.Ν. Πειραιά
«ΤΖΑΝΕΙΟ»
 
8. Γ Ε Ν Ι Κ Η Ι Α Τ Ρ Ι Κ Η
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Λιονής Χρήστος, Καθηγητής Γενικής & Οικογενειακής Ιατρικής
Πανεπιστημίου Κρήτης
2. Μαριόλης Ανάργυρος, Δ/ντής Γενικής Ιατρικής, Κ.Υ. Αρεόπολης Λακωνίας
3. Σκληρός Ευστάθιος, Δ/ντής Γενικής Ιατρικής, Κ.Υ. Νεμέας
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Δακορώνιας Ιωάννης, Δ/ντής Γενικής Ιατρικής, Κ.Υ. Μαρκόπουλου
2. Παπανικολάου Νικόλαος, Δ/ντής Γενικής Ιατρικής, Κ.Υ. Φραγκίστας Ευρυτανίας
3. Μπατίκας Αντώνιος, Δ/ντής Γενικής Ιατρικής, Κ.Υ. Περάματος Ρεθύμνης
(αφορά τους εκπαιδευθέντες στα Νοσηλευτικά Ιδρύματα: Στερεάς Ελλάδας,
Πελοποννήσου, Ζακύνθου, Κεφαλληνίας, Νήσων Β. Αιγαίου, Κυκλάδων,
Δωδεκανήσων και Κρήτης)
 
9. Δ Ε Ρ ΜΑ Τ Ο Λ Ο Γ Ι Α – Α Φ Ρ Ο Δ Ι Σ Ι Ο Λ Ο Γ Ι Α
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Αντωνίου Χριστίνα, Καθηγήτρια Δερματολογίας Παν/μίου Αθηνών, Δ/ντρια Α΄
Δερματολογικής Κλινικής Παν/μίου Αθηνών
2. Πετρίδης Αθανάσιος, Δ/ντής Δερματολογικού Τμήματος, Νοσ/μείο Αφροδισίων &
Δερματικών Νόσων «Α. ΣΥΓΓΡΟΣ»
3. Κωστάκης Παναγιώτης, Δ/ντής Δερματολογικού Τμήματος, Νοσ/μείο Αφροδισίων
& Δερματικών Νόσων «Α. ΣΥΓΓΡΟΣ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Ρηγόπουλος Δημήτριος, Καθηγητής Δερματολογίας Παν/μίου Αθηνών,
Νοσοκομείο Αφροδισίων & Δερματικών Νόσων «Α. ΣΥΓΓΡΟΣ»
2. Κοντοχριστόπουλος Γεώργιος, Δ/ντής Δερματολογικής Κλινικής, Νοσοκομείο
Αφροδισίων & Δερματικών Νόσων «Α. ΣΥΓΓΡΟΣ»»
3. Παπακωνσταντής Μάρκος, Δ/ντής Δερματολογικής Κλινικής, 401 Γ.Σ.Ν.
 
10. Ε Ν Δ Ο Κ Ρ Ι Ν Ο Λ Ο Γ Ι Α
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Διαμάντη-Κανδαράκη Ευανθία, Καθηγήτρια Παθολογίας - Ενδοκρινολογίας
Πανεπιστημίου Αθηνών, Γ.Ν.Ν.Θ.Α. «Η ΣΩΤΗΡΙΑ»
2. Τσαγκαράκης Στυλιανός, Συντονιστής Διευθυντής Ενδοκρινολογικού Τμήματος,
Γ.Ν.Α. «Ο ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ»
3. Βρυωνίδου Ανδρομάχη, Συντονίστρια Διευθύντρια Ενδοκρινολογικού Τμήματος,
Γ.Ν.Α. «ΚΟΡΓΙΑΛΕΝΕΙΟ-ΜΠΕΝΑΚΕΙΟ» Ε.Ε.Σ.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Αλεβιζάκη Μαρία, Καθηγήτρια Ενδοκρινολογίας Πανεπιστημίου Αθηνών, Γ.Ν.Α.
«ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ»
2. Πανταζή Ελένη, Διευθύντρια Ενδοκρινολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ»
3. Πιαδίτης Γεώργιος, Συντονιστής Διευθυντής Ενδοκρινολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α.
«Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»
 
11. Ι Α Τ Ρ Ι Κ Η Τ Η Σ Ε Ρ Γ Α Σ Ι Α Σ
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Σφηκάκης Πέτρος, Καθηγητής Πανεπιστημίου Αθηνών,
Γ.Ν.Α. «ΛΑΪΚΟ»
2. Κωστόπουλος Κων/νος, Δ/ντής Τμήματος της Ιατρικής της
Εργασίας, Γ.Ν. Ελευσίνας «ΘΡΙΑΣΙΟ»
3. Μακρόπουλος Βασίλειος, Καθηγητής ΕΣΔΥ στην Ιατρική της
Εργασίας
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Βελονάκης Εμμανουήλ, Καθηγητής Ανωτάτης Νοσηλευτικής Σχολής Παν/μίου
Αθηνών
2. Πατενταλάκης Μιχάλης, Δ/ντής Μονάδας Επαγ/κών Νοσημάτων,
Γ.Ν. Αττικής «ΣΙΣΜΑΝΟΓΛΕΙΟ»
3. Ντάνος Ιωάννης, Συντονιστής Δ/ντής Πνευμονολογίας,
9η Πνευμονολογική Κλινική, Γ.Ν.Ν.Θ.Α. «Η ΣΩΤΗΡΙΑ»
 
12. Ι Α Τ Ρ Ο Δ Ι Κ Α Σ Τ Ι Κ Η
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Σπηλιοπούλου Χαϊδω, Καθηγήτρια Ιατροδικαστικής
Πανεπιστημίου Αθηνών
2. Βλαχοδημητρόπουλος Δημήτριος, Επίκ. Καθηγητής Ιατροδικαστικής Παν/μίου
Αθηνών
3.Παπαδόδημα Σταυρούλα, Επίκ. Καθηγήτρια Ιατροδικαστικής
Παν/μίου Αθηνών
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Βουγιουκλάκης Θεόδωρος, Καθηγητής Ιατροδικαστικής Παν/μίου Ιωαννίνων
2. Γούτας Νικόλαος, Επίκ. Καθηγητής Ιατροδικαστικής Παν/μίου Αθηνών
3. Μπαρμπάτη Καλυψώ, Δ/ντρια Παθολογοανατομικού Εργαστηρίου, Γ.Ν.Α.
«ΚΟΡΓΙΑΛΕΝΕΙΟ-ΜΠΕΝΑΚΕΙΟ» Ε.Ε.Σ.
 
13. Κ Α Ρ Δ Ι Ο Λ Ο Γ Ι Α
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Στεφανάδης Χριστόδουλος, Καθηγητής Καρδιολογίας Παν/μίου
Αθηνών, Γεν. Νοσ/μείο Αθηνών «ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ»
2. Μανώλης Αθανάσιος, Συντονιστής Δ/ντής Καρδιολογικού Τμήματος,
Γ.Ν. Βούλας «ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΟ»
3. Τρίκας Αθανάσιος, Συντονιστής Δ/ντής Καρδιολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α.
«Η ΕΛΠΙΣ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Λεκάκης Ιωάννης, Καθηγητής Καρδιολογίας Παν/μίου
Αθηνών, Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ»
2. Ολύμπιος Χριστόφορος, Συντονιστής Δ/ντής Καρδιολογίας, Γ.Ν. Ελευσίνας
«ΘΡΙΑΣΙΟ»
3. Πυργάκης Βλάσιος, Δ/ντής Καρδιολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»
 
14. Κ Υ Τ Τ Α Ρ Ο Λ Ο Γ Ι Α
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Καρακίτσος Πέτρος, Καθηγητής Κυτταρολογίας Πανεπιστημίου Αθηνών, Π.Γ.Ν
«ΑΤΤΙΚΟΝ»
2. Παπαευθυμίου Μαρία, Διευθύντρια Κυτταρολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α.
«ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ»
3. Αλεξοπούλου Δέσποινα, Συντονίστρια Διευθύντρια Κυτταρολογικού Τμήματος,
Γ.Ν.Α. «Ο ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Πολίτη Αικατερίνη, Επίκουρη Καθηγήτρια Κυτταρολογίας Πανεπιστημίου
Αθηνών, Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Αθηνών «ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ»
2. Τσακανίκα Κων/να, Διευθύντρια Κυτταρολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α.
«ΣΙΣΜΑΝΟΓΛΕΙΟ»
3. Σακκάς Σπύρος, Συντονιστής Διευθυντής Κυτταρολογικού Τμήματος,
Γ.Ν. Νίκαιας - Πειραιά «Ο ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ»
 
15. ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ – ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑ
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Κρεατσάς Γεώργιος, Καθηγητής Μαιευτικής – Γυναικολογίας
Παν/μίου Αθηνών
2. Λουτράδης Δημήτριος, Καθηγητής Μαιευτικής – Γυναικολογίας
Παν/μίου Αθηνών, Γ.Ν.Α «ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ»
3. Λάζαρης Δημήτριος, Δ/ντής Μαιευτικού – Γυναικολογικού
Τμήματος, Γ.Ν. Ν. Ιωνίας «Η ΑΓΙΑ ΟΛΓΑ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Κασσάνος Δημήτριος, Καθηγητής Μαιευτικής - Γυναικολογίας Παν/μίου Αθηνών,
Π.Γ.Ν «ΑΤΤΙΚΟΝ»
2. Φαρμακίδης Γεώργιος, Δ/ντής Μαιευτικού-Γυναικολογικού Τμήματος Γ.Ν. –
Μαιευτήριο Αθηνών «ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ»
3. Τσαντούλας Ευάγγελος, Δ/ντής Μαιευτικού – Γυναικολογικού Τμήματος, Γ.Ν.–
Μαιευτήριο Αθηνών «ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ»
 
16. Ι Α Τ Ρ Ι Κ Η Β Ι Ο Π Α Θ Ο Λ Ο Γ Ι Α (ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΑ)
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Τσακρής Αθανάσιος, Καθηγητής Μικροβιολογίας Ιατρικής Σχολής
Πανεπιστημίου Αθηνών
2. Βογιατζάκης Ευάγγελος, Συντονιστής Διευθυντής Μικροβιολογίας,
Γ.Ν.Ν.Θ.Α. «Η ΣΩΤΗΡΙΑ»
3. Γεωργιακάκη Μαρία, Συντονίστρια Διευθύντρια Αιματολογικού
Εργαστηρίου, Γ.Ν.Α «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Κουσκούνη Ευαγγελία, Αναπλ. Καθηγήτρια Μικροβιολογίας Πανεπιστημίου
Αθηνών, Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Αθηνών «ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ»
2. Παπαεμμανουήλ Βιργινία, Συντονίστρια Διευθύντρια Μικροβιολογίας,
Αντικαρκινικό Νοσοκομείο Πειραιά «ΜΕΤΑΞΑ»
3. Μαρόπουλος Γεώργιος, Συντονιστής Διευθυντής Βιοχημικού, Γ.Ν.Α.
«ΛΑΪΚΟ»
 
17. Ν Ε Υ Ρ Ο Λ Ο Γ Ι Α
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Σταμπουλής Ελευθέριος, Καθηγητής Νευρολογίας Πανεπιστημίου Αθηνών,
Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Αθηνών «ΑΙΓΙΝΗΤΕΙΟ»
2. Γκέκας Γεώργιος, Συντονιστής Διευθυντής Νευρολογίας, Γ.Ν. Νίκαιας-Πειραιά «Ο
ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ»
3.Θωμαϊδης Θωμάς, Συντονιστής Διευθυντής Νευρολογικού Τμήματος,
Γ.Ν.Α «ΚΟΡΓΙΑΛΕΝΕΙΟ-ΜΠΕΝΑΚΕΙΟ» Ε.Ε.Σ.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Στεφανής Λεωνίδας, Καθηγητής Νευρολογίας Πανεπιστημίου Αθηνών, Π. Γ.Ν.
«ΑΤΤΙΚΟΝ»
2. Αβραμίδης Θεόδωρος, Διευθυντής Νευρολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α.
«ΚΟΡΓΙΑΛΕΝΕΙΟ-ΜΠΕΝΑΚΕΙΟ»Ε.Ε.Σ.
3. Ταβερναράκης Αντώνιος, Συντονιστής Διευθυντής Νευρολογίας, Γ.Ν.Α «Ο ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ»
 
18. Ν Ε Υ Ρ Ο Χ Ε Ι Ρ Ο Υ Ρ Γ Ι Κ Η
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Σακκάς Δαμιανός, Καθηγητής Νευροχειρουργικής Παν/μίου
Αθηνών, Γ.Ν.Α. «Ο ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ»
2. Βάρσος Βασίλειος, Συντονιστής Δ/ντής Νευροχειρουργικού Τμήματος, Γ.Ν.Α
«ΚΟΡΓΙΑΛΕΝΕΙΟ-ΜΠΕΝΑΚΕΙΟ» Ε.Ε.Σ.
3. Σπανός Αθανάσιος, Συντονιστής Δ/ντής Νευροχειρουργικού Τμήματος, Α.Ο.Ν.Α.
«Ο ΑΓ. ΣΑΒΒΑΣ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Μποβιάτσης Ευστάθιος, Αναπλ. Καθηγητής Νευροχειρουργικής Παν/μίου
Αθηνών, Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ»
2. Κουζέλης Κων/νος, Συντονιστής Δ/ντής Νευροχειρουργικού Τμήματος, Γ.Ν.
Ελευσίνας «ΘΡΙΑΣΙΟ»
3. Μακρυγιαννάκης Γ., Συντονιστής Δ/ντής Νευροχειρουργικού Τμήματος, Γ.Ν.
«ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΟ» Βούλας
 
19. Ν Ε Φ Ρ Ο Λ Ο Γ Ι Α
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Βλαχάκος Δημήτριος, Καθηγητής Παθολογίας-Νεφρολογίας Παν/μίου Αθηνών,
Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ»
2. Αγραφιώτης Αθανάσιος, Συντονιστής Δ/ντής Νεφρολογικού Τμήματος, Γ.Ν.
«ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΟ» Βούλας
3. Ιατρού Χρήστος, Συντονιστής Δ/ντής Νεφρολογικού Τμήματος, Γ.Ν. Νίκαιας-
Πειραιά «Ο ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Μπολέτης Ιωάννης, Καθηγητής Νεφρολογίας Παν/μίου Αθηνών, Γ.Ν.Α. «ΛΑΪΚΟ»
2. Βλασόπουλος Δημοσθένης, Συντονιστής Δ/ντής Νεφρολογικού Τμήματος, Γ.Ν.
Μελισσίων «Α. ΦΛΕΜΙΓΚ»
3. Παπαδάκης Ιωάννης, Συντονιστής Δ/ντής Νεφρολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α.
«ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ»
 
20. Ο Ρ Θ Ο Π Α Ι Δ Ι Κ Η
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Παπαγγελόπουλος Παναγιώτης, Καθηγητής Ορθοπαιδικής Παν/μίου Αθηνών,
Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ»
2. Λεωνίδου Όμηρος, Συντονιστής Δ/ντής Παιδοορθοπαιδικού Τμήματος, Γ.Ν.
Παίδων Αθηνών «Η ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ»
3. Πρέβεζας Νικόλαος, Συντονιστής Δ/ντής Ορθοπαιδικής, Γ.Ν. Νίκαιας - Πειραιά «Ο
ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Μπάμπης Γεώργιος, Καθηγητής Ορθοπαιδικής Παν/μίου Αθηνών, Γ.Ν. Ν. Ιωνίας
«Η ΑΓΙΑ ΟΛΓΑ»
2. Ασημακόπουλος Αντώνιος, Συντονιστής Δ/ντής Ορθοπαιδικού Τμήματος, Γ.Ν.Α.
«Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»
3. Μαρής Ιωάννης, Συντονιστής Δ/ντής Ορθοπαιδικού Τμήματος, Γ.Ν.Α
«ΚΟΡΓΙΑΛΕΝΕΙΟ-ΜΠΕΝΑΚΕΙΟ» Ε.Ε.Σ.
 
21. Ο Υ Ρ Ο Λ Ο Γ Ι Α
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Δεληβελιώτης Χαράλαμπος, Καθηγητής Ουρολογίας Παν/μίου Αθηνών, Γ.Ν.Α.
«ΣΙΣΜΑΝΟΓΛΕΙΟ»
2. Θάνος Αναστάσιος, Συντονιστής Δ/ντής Ουρολογικού Τμήματος, Α.Ο.Ν.Α. «Ο
ΑΓ. ΣΑΒΒΑΣ»
3. Αντωνίου Νικόλαος, Συντονιστής Δ/ντής Ουρολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «ΚΑΤ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Κωνσταντινίδης Κων/νος, Καθηγητής Ουρολογίας Παν/μίου Αθηνών, Γ.Ν.Α.
«ΛΑΪΚΟ»
2. Πούλιας Ηρακλής, Συντονιστής Δ/ντής Ουρολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α.
«ΚΟΡΓΙΑΛΕΝΕΙΟ-ΜΠΕΝΑΚΕΙΟ» Ε.Ε.Σ.
3. Στεφανάκης Στέφανος, Δ/ντής Ουρολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Ο ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ»
 
22. Ο Φ Θ Α Λ Μ Ο Λ Ο Γ Ι Α
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Λαδάς Ιωάννης, Καθηγητής Οφθαλμολογίας Παν/μίου Αθηνών, Δ/ντής Α΄
Παν/κής Κλινικής, Γ.Ν. Αθηνών «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»
2. Φερέτης Ηλίας, Δ/ντής Οφθαλμολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «ΚΟΡΓΙΑΛΕΝΕΙΟ-
ΜΠΕΝΑΚΕΙΟ» Ε.Ε.Σ.
3. Κανδαράκης Αρτέμιος, Δ/ντής Οφθαλμολογικού Τμήματος, «ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΕΙΟ»
Αθηνών
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Θεοδοσιάδης Παναγιώτης, Αναπλ. Καθηγητής Οφθαλμολογίας Παν/μίου Αθηνών,
Δ/ντής Β΄ Παν/κής Κλινικής, Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ»
2. Βαϊκούσης Εμμανουήλ, Δ/ντής Οφθαλμολογικού Τμήματος, Γ.Ν. Νίκαιας -
Πειραιά «Ο ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ»
3. Κουρής Αναστάσιος, Δ/ντής Οφθαλμολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Γ.
ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»
 
23. Π Α Θ Ο Λ Ο Γ Ι Α
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Δημόπουλος Μελέτιος-Αθανάσιος, Καθηγητής Παθολογίας Παν/μίου Αθηνών,
Γ.Ν.Α. «ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ»
2. Παγώνη Σταματία, Συντονίστρια Δ/ντρια Παθολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Γ.
ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»
3. Κορδαλής Αθανάσιος, Συντονιστής Δ/ντής Παθολογικού Τμήματος, Γ.Ν.
«ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΟ» Βούλας
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Δημητριάδης Γεώργιος, Καθηγητής Παθολογίας Παν/μίου Αθηνών, Π.Γ.Ν.
«ΑΤΤΙΚΟΝ»
2. Μουσούλης Γεώργιος, Συντονιστής Δ/ντής Παθολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Ο
ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ»
3. Μελιδώνης Ανδρέας, Συντονιστής Δ/ντής Παθολογικού Τμήματος, Γ.Ν. Πειραιά
«ΤΖΑΝΕΙΟ»
 
24. Π Α Θ Ο Λ Ο Γ Ι Κ Η Α Ν Α Τ Ο Μ Ι Κ Η
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Πατσούρης Ευστράτιος, Καθηγητής Παθολογικής Ανατομικής Πανεπιστημίου
Αθηνών
2. Ροντογιάννη Δήμητρα, Συντονίστρια Διευθύντρια Παθολογοανατομικού
Εργαστηρίου, Γ.Ν.Α. «Ο ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ»
3. Χριστοφίδου Ελευθερία, Διευθύντρια Παθολογοανατομικού Εργαστηρίου,
Νοσοκομείο Αφροδισίων & Δερματικών Νόσων «Α. ΣΥΓΓΡΟΣ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Αγαπητός Εμμανουήλ, Καθηγητής Παθολογικής Ανατομικής Πανεπιστημίου
Αθηνών,
2. Μπαρμπάτη Καλυψώ, Συντονίστρια Διευθύντρια Παθολογοανατομικού
Εργαστηρίου, Γ.Ν.Α. «ΚΟΡΓΙΑΛΕΝΕΙΟ-ΜΠΕΝΑΚΕΙΟ»Ε.Ε.Σ.
3. Καφίρη Γεωργία, Συντονίστρια Διευθύντρια Παθολογοανατομικού Εργαστηρίου,
Γ.Ν.Α. «ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ»
 
25. Π Α Θ Ο Λ Ο Γ Ι Κ Η Ο Γ Κ Ο Λ Ο Γ Ι Α
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Πεκτασίδης Δημήτριος, Καθηγητής Παθολογικής Ογκολογίας Πανεπιστημίου
Αθηνών, Γ.Ν.Α. «ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ»
2. Σαμαντάς Επαμεινώνδας, Συντονιστής Διευθυντής Παθολογικής Ογκολογίας,
Γ.Ο.Ν.Κ. «ΟΙ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ»
3. Κουμάκης Γεώργιος, Διευθυντής Παθολογικής Ογκολογίας, Α.Ο.Ν.Α. «Ο ΑΓΙΟΣ
ΣΑΒΒΑΣ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Πολύζος Αριστείδης, Καθηγητής Παθολογικής Ογκολογίας Πανεπιστημίου
Αθηνών, Γ.Ν.Α. «ΛΑΪΚΟ»
2. Βασλαματζής Μιχαήλ, Διευθυντής Παθολογικής Ογκολογίας, Γ.Ν.Α. «Ο
ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ»
3. Παπακώστας Παύλος, Συντονιστής Διευθυντής Παθολογικής Ογκολογίας, Γ.Ν.Α.
«ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ»
 
26. Π Α Ι Δ Ι Α Τ Ρ Ι Κ Η
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Χρούσος Γεώργιος, Καθηγητής Παιδιατρικής Παν/μίου Αθηνών, Α΄ Παιδιατρική
Κλινική, Γ.Ν. Παίδων Αθηνών «Η ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ»
2. Σταμογιάννου Λέλα, Συντονίστρια Δ/ντρια Παιδιατρικού Τμήματος, Γ.Ν. Παίδων
Αθηνών «Π. & Α. ΚΥΡΙΑΚΟΥ»
3. Τσολιά Μαρία, Αναπλ. Καθηγήτρια Παιδιατρικής Παν/μίου Αθηνών, Γ.Ν. Παίδων
Αθηνών «Π. & Α. ΚΥΡΙΑΚΟΥ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Παπαευαγγέλου Βασιλική, Αναπλ. Καθηγήτρια Παιδιατρικής Παν/μίου Αθηνών,
Διευθύντρια Γ΄ Παιδιατρικής Κλινικής, Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ»
2. Μανωλάκη Αρχοντία, Δ/ντρια Παιδιατρικής, Γ.Ν. Παίδων Αθηνών «Η ΑΓΙΑ
ΣΟΦΙΑ»
3. Νέου Πολυξένη, Δ/ντρια Παιδιατρικής, Γ.Ν. Παίδων Αθηνών «Π. & Α.
ΚΥΡΙΑΚΟΥ»
 
27. Π Α Ι Δ Ο Ψ Υ Χ Ι Α Τ Ρ Ι Κ Η
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Κολαϊτης Γεράσιμος, Αναπλ. Καθηγητής Παιδοψυχιατρικής Παν/μίου Αθηνών,
Παιδοψυχιατρική Κλινική Πανεπιστημίου Αθηνών, Γ.Ν. Παίδων Αθηνών «Η ΑΓ.
ΣΟΦΙΑ»
2. Τσανίρα Ειρήνη, Συντονίστρια Δ/ντρια Παιδοψυχιατρικού Τμήματος, Γ.Ν. Παίδων
Πεντέλης
3. Κουμούλα Αναστασία, Συντονίστρια Δ/ντρια Ψυχιατρικού Τμήματος Παιδιών και
Εφήβων, Γ.Ν.Α. «ΣΙΣΜΑΝΟΓΛΕΙΟ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Λαζαράτου Ελένη, Αναπλ. Καθηγήτρια Παιδοψυχιατρικής Παν/μίου Αθηνών, Α΄
Ψυχιατρική Κλινική Πανεπιστημίου Αθηνών, Κέντρο Κοινοτικής Ψυχικής Υγιεινής
Βύρωνα – Καισαριανής, Υπηρεσία Παιδιών και Εφήβων
2. Γεωργιάδης Δημήτριος, Συντονιστής Δ/ντής Τμήματος Ψυχιατρικής Παιδιών και
Εφήβων, Γ.Ν. «ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΟ» Βούλας
3. Καραγιάννη Σταυρούλα, Συντονίστρια Δ/ντρια Παιδοψυχιατρικού Τμήματος, Γ.Ν.
Παίδων Αθηνών «Π. & Α. ΚΥΡΙΑΚΟΥ»
 
28. Π Λ Α Σ Τ Ι Κ Η Χ Ε Ι Ρ Ο Υ Ρ Γ Ι Κ Η
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Παπαδόπουλος Όθωνας, Καθηγητής Πλαστικής Χειρουργικής Παν/μίου Αθηνών
2. Τσούτσος Δημοσθένης, Συντονιστής Δ/ντής Πλαστικής Χειρουργικής, Γ.Ν.Α. «Γ.
ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»
3. Παναγιώτου Πέτρος, Συντονιστής Δ/ντής Πλαστικής Χειρουργικής, Γ.Ν.Α. «ΚΑΤ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Δεμίρη Ευτέρπη, Αναπλ. Καθηγήτρια Πλαστικής Χειρουργικής Α.Π.Θ., Γ.Ν.Θ.
«ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ»
2. Χατζηπουλίδης Δημήτριος, Συντονιστής Δ/ντής Πλαστικής Χειρουργικής, Γ.Ν.
Θεσ/νίκης «Γ. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ»
3. Κόκκαλης Γεώργιος, Συντονιστής Δ/ντής Τμήματος Πλαστικής Χειρουργικής,
Α.Ο.Ν.Α «Ο ΑΓ. ΣΑΒΒΑΣ»
 
29. Π Υ Ρ Η Ν Ι Κ Η Ι Α Τ Ρ Ι Κ Η
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Γεωργίου Ευάγγελος, Καθηγητής Ιατρικής Φυσικής Παν/μίου Αθηνών
2. Δατσέρης Ιωάννης, Συντοντιστής Δ/ντής Πυρηνικής Ιατρικής, Γ.Ν.Α. «Ο
ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ»
3. Τριβυζάκη Ερασμία, Δ/ντρια Πυρηνικής Ιατρικής, Αντικαρκινικού Νοσοκομείου
Πειραιά «ΜΕΤΑΞΑ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Λυμούρης Γεώργιος, Αναπλ. Καθηγητής Πυρηνικής Ιατρικής Παν/μίου Αθηνών,
Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Αθηνών «ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ»
2. Δημακόπουλος Νικόλαος, Συντονιστής Δ/ντής Πυρηνικής Ιατρικής, ΝΙΜΙΤΣ
3. Γερονικόλα-Τράπαλη Ξένια, Δ/ντρια Πυρηνικής Ιατρικής, Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ»
 
30. Ρ Ε Υ Μ Α Τ Ο Λ Ο Γ Ι Α
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Τζιούφας Αθανάσιος, Καθηγητής Ρευματολογίας Παν/μίου Αθηνών, Γ.Ν.Α.
«ΛΑΪΚΟ»
2. Αντωνιάδης Χριστόδουλος, Συντονιστής Δ/ντής Ρευματολογικού Τμήματος, Γ.Ν.
«ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΟ» Βούλας
3. Μποκή Κυριακή, Συντονίστρια Δ/ντρια Ρευματολογικού Τμήματος, Γ.Ν. Αττικής
«ΣΙΣΜΑΝΟΓΛΕΙΟ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Σφηκάκης Πέτρος, Καθηγητής Ρευματολογίας Παν/μίου Αθηνών, Γ.Ν.Α. «ΛΑΪΚΟ»
2. Τέμπος Κων/νος, Συντονιστής Δ/ντής Ρευματολογικής Κλινικής, Γ.Ν.Α. «ΚΑΤ»
3. Σφoντούρης Xαράλαμπος, Συντονιστής Δ/ντής Ρευματολογικού Τμήματος,
Γ.Ν.Α. ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ»
 
31. Π Ν Ε Υ Μ Ο Ν Ο Λ Ο Γ Ι Α – Φ Υ Μ Α Τ Ι Ο Λ Ο Γ Ι Α
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Κουλούρης Νικόλαος, Καθηγητής Πνευμονολογίας-Φυματιολογίας Παν/μίου
Αθηνών, Γ.Ν.Ν.Θ.Α. «Η ΣΩΤΗΡΙΑ»
2. Τσουκαλάς Γεώργιος, Δ/ντής Πνευμονολογίας, Γ.Ν.Ν.Θ.Α «Η ΣΩΤΗΡΙΑ»
3. Τουμπής Μιχάλης, Συντονιστής Δ/ντής ΣΤ΄ Πνευμονολογικής Κλινικής,
Γ.Ν.Ν.Θ.Α «Η ΣΩΤΗΡΙΑ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Παπίρης Σπυρίδων, Καθηγητής Πνευμονολογίας Παν/μίου Αθηνών, Π.Γ.Ν.
«ΑΤΤΙΚΟΝ»
2. Τσιαφάκη Ξανθή, Δ/ντρια Πνευμονολογίας, Γ.Ν.Α. «ΣΙΣΜΑΝΟΓΛΕΙΟ»
3. Γκάγκα Ασημίνα, Δ/ντρια 7ης Πνευμονολογικής Κλινικής, Γ.Ν.Ν.Θ.Α. «Η
ΣΩΤΗΡΙΑ»
 
32. Φ Υ Σ Ι Κ Η Ι Α Τ Ρ Ι Κ Η & Α Π Ο Κ Α Τ Α Σ Τ Α Σ Η
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Πνευματικός Σπυρίδων, Αναπλ. Καθηγητής Ορθοπαιδικής Παν/μίου Αθηνών,
Γ.Ν.Α. «ΚΑΤ»
2. Μπάκας Ελευθέριος, Συντονιστής Δ/ντής Τμήματος Φυσικής Ιατρικής &
Αποκατάστασης, Γ.Ν.Α. «ΚΑΤ-ΕΚΑ»
3. Πετροπούλου Κων/να, Συντονίστρια Δ/ντρια Β΄ Τμήματος Αποκατάστασης,
Γ.Ν.Α. «ΚΑΤ-ΕΚΑ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Ευσταθόπουλος Νικόλαος, Αναπλ. Καθηγητής Ορθοπαιδικής Παν/μίου Αθηνών,
Γ.Ν. Ν. Ιωνίας «Η ΑΓΙΑ ΟΛΓΑ»
2. Γκρούμας Νικόλαος, Συντονιστής Δ/ντής Α΄ Τμήματος Αποκατάστασης, Γ.Ν.Α.
«ΚΑΤ-ΕΚΑ»
3. Τζάνος Γεώργιος, Συντονιστής Δ/ντής Φυσικής Ιατρικής & Αποκατάστασης, Γ.Ν.
Ελευσίνας «ΘΡΙΑΣΙΟ»
 
33. Χ Ε Ι Ρ Ο Υ Ρ Γ Ι Κ Η
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Βώρος Διονύσιος, Καθηγητής Χειρουργικής Πανεπιστημίου Αθηνών,
«ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ» Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Αθηνών
2. Καραλιώτας Κων/νος, Συντονιστής Διευθυντής Χειρουργικής, Γ.Ν.Α.
«ΚΟΡΓΙΑΛΕΝΕΙΟ-ΜΠΕΝΑΚΕΙΟ» Ε.Ε.Σ.
3. Πιερακάκης Στέφανος, Συντονιστής Διευθυντής Χειρουργικού Τμήματος, Γ.Ν.
Ελευσίνας «ΘΡΙΑΣΙΟ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Σμυρνιώτης Βασίλειος, Καθηγητής Χειρουργικής Πανεπιστημίου Αθηνών, Π.Γ.Ν.
«ΑΤΤΙΚΟΝ»
2. Σκαλτσάς Σπυρίδων, Συντονιστής Διευθυντής Χειρουργικού Τμήματος, Γ.Ο.Ν.Κ.
«ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ»
3. Κονταξής Χρυσόστομος, Διευθυντής Χειρουργικής, Γ.Ν.Α. «Ο ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ»
 
34. Χ Ε Ι Ρ Ο Υ Ρ Γ Ι Κ Η Θ Ω Ρ Α Κ Ο Σ
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Δουγένης Δημήτριος, Καθηγητής Καρδιοχειρουργικής Παν/μίου Πατρών,
Διευθυντής Καρδιοχειρουργικής Κλινικής, Π.Γ.Ν. Πατρών
2. Λιούλιας Αχιλλέας, Συντονιστής Διευθυντής Θωρακοχειρουργικού Τμήματος,
Γ.Ν.Α. «ΣΙΣΜΑΝΟΓΛΕΙΟ»
3. Τριανταφύλλου Κων/νος, Συντονιστής Διευθυντής Α΄ Καρδιοχειρουργικής
Κλινικής, Γ.Ν.Α. «ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Ρόκκας Χρήστος, Αναπλ. Καθηγητής Καρδιοχειρουργικής Πανεπιστημίου Αθηνών
2. Ζωγάνας Λεωνίδας, Συντονιστής Διευθυντής Θωρακοχειρουργικής, Γ.Ν.Α.
«ΚΟΡΓΙΑΛΕΝΕΙΟ-ΜΠΕΝΑΚΕΙΟ» Ε.Ε.Σ.
3. Χατζημιχάλης Αντώνιος, Συντονιστής Διευθυντής Θωρακοχειρουργικού
Τμήματος, Αντικαρκινικό Νοσοκομείο Πειραιά «ΜΕΤΑΞΑ»
 
35. Χ Ε Ι Ρ Ο Υ Ρ Γ Ι Κ Η Π Α Ι Δ Ω Ν
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Βάος Γεώργιος, Καθηγητής Χειρουργικής Παίδων Δ.Π.Θ., Π.Γ.Ν.
Αλεξανδρούπολης
2. Αντύπας Σπυρίδων, Δ/ντής Παιδοχειρουργικού Τμήματος, Γ.Ν. Παίδων Αθηνών
«Η ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ»
3. Πετούσης Γεώργιος, Δ/ντής Παιδοχειρουργικής, Γ.Ν. Παίδων Αθηνών «Π. & Α.
ΚΥΡΙΑΚΟΥ»
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Σαλάκος Χρήστος, Επίκ. Καθηγητής Χειρουργικής Παίδων Πανεπιστημίου Αθηνών
2. Χριστιανάκης Ευστράτιος, Δ/ντής Παιδοχειρουργικού Τμήματος, Γ.Ν. Παίδων
Πεντέλης
3. Κουλόπουλος Κωνσταντίνος, Δ/ντής Παιδοχειρουργικής, Γ.Ν. Νίκαιας – Πειραιά
«Ο ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ»
 
36. Ψ Υ Χ Ι Α Τ Ρ Ι Κ Η
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Παπαγεωργίου Χαράλαμπος, Καθηγητής Ψυχιατρικής Πανεπιστημίου Αθηνών,
Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ»
2. Μουσσάς Γεώργιος, Συντονιστής Διευθυντής Ψυχιατρικής Κλινικής, Γ.Ν.Ν.Θ.Α.
«Η ΣΩΤΗΡΙΑ»
3. Τουλούμης Χαράλαμπος, Συντονιστής Διευθυντής Ψυχιατρικού Τμήματος,
Ψυχιατρικό Νοσοκομείο Αττικής
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Πλουμπίδης Δημήτριος, Αναπλ. Καθηγητής Ψυχιατρικής Πανεπιστημίου Αθηνών,
Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Αθηνών «ΑΙΓΙΝΗΤΕΙΟ»
2. Τσακίρης Φοίβος, Συντονιστής Διευθυντής Ψυχιατρικού Τμήματος, Ψυχιατρικό
Νοσοκομείο Αττικής
3. Φωτόπουλος Βασίλειος, Συντονιστής Διευθυντής Ψυχιατρικής Κλινικής,
«ΔΡΟΜΟΚΑΪΤΕΙΟ» Ψυχιατρικό Νοσοκομείο
 
37. Ω Τ Ο Ρ Ι Ν Ο Λ Α Ρ Υ Γ Γ Ο Λ Ο Γ Ι Α
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Αθανασιάδης-Σισμάνης Αριστείδης, Καθηγητής ΩΡΛ Πανεπιστημίου Αθηνών,
Γ.Ν.Α. «ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ»
2. Πάππας Ζήσης, Διευθυντής ΩΡΛ Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»
3. Μαρούδιας Νικόλαος, Γ.Ν.Α. Ν.ΙΩΝΙΑΣ Η ΑΓΙΑ ΟΛΓΑ
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. Γιωτάκης Ιωάννης, Καθηγητής ΩΡΛ Πανεπιστημίου Αθηνών, Β΄ Πανεπιστημιακή
ΩΡΛ Κλινική, Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ»
2. Καμπέρος Αντώνιος, Διευθυντής ΩΡΛ Τμήματος, Γ.Ν. Πειραιά «ΤΖΑΝΕΙΟ»
3. Νταβίλης Δημήτριος, Συντονιστής Διευθυντής ΩΡΛ Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Η ΕΛΠΙΣ»
Η θητεία των ανωτέρω Επιτροπών λήγει στις 31-12-2015.

Προσθήκη νέου σχολίου

Plain text

  • Δεν επιτρέπονται ετικέτες HTML.
  • Διευθύνσεις ιστού και e-mail μετατρέπονται αυτόματα σε παραπομπές.
  • Αυτόματες αλλαγές γραμμών και παραγράφων.